Užitečné informace - dovolená letecky

DŮLEŽITÉ INFORMACE:

Je nutné, abyste se na letiště dostavili nejpozději 120 minut před odletem a odbavili se (i když máte rezervovaná místa). Pro odlety do Dominikánské republiky, Mexika, Thajska, na Jamajku, Kubu a Mauricius se na letiště musíte dostavit nejpozději 180 minut před odletem, a to i v případě letu z Katovic (KTW) do Dubaje (DWC).

All inclusive

V mnoha hotelech se službou all inclusive je z organizačních důvodů nutné nosit náramek. Popis služeb, které tvoří nabídku all inclusive, najdete v popisech jednotlivých hotelů.

Bazén/lehátka

Pokud je v popisu nabídky uvedeno, že je bazén vyhřívaný, je povinností hoteliéra udržovat uvedenou teplotu vody. Ne vždy je také možné zajistit dostatek lehátek a slunečníků pro každého hosta. Na veřejných plážích jsou lehátka a slunečníky obvykle k dispozici za poplatek.

Děti

Mnoho hotelů nabízí speciální animační programy pro děti. Na většinu z nich se vztahují požadavky odpovídající věku. Doprovod se stará o organizaci her a sportovních aktivit. Za příplatek je často k dispozici nepřetržitá péče. V některých hotelech je za příplatek k dispozici dětská postýlka a/nebo dětská strava (0-2 roky), která se platí na místě. Otevírací a zavírací doba dětských zařízení (např. skluzavek) je v kompetenci hoteliéra, protože závisí také na údržbě a technických přestávkách. To platí i pro dětská hřiště, která mohou být otevřena a uzavřena v časech určených hotelem. Informace o dostupnosti dětských animačních programů a jazyku animace najdete v nabídce konkrétního hotelu. Otevírací a zavírací doba dětských zařízení je uvedena v hotelu.

Časy příletů a odletů

Za den cesty se považuje den příjezdu a odjezdu. Ne všechny lety do cílové destinace mohou být ráno a zpáteční lety večer. Časy letů nejsou v době rezervace vždy přesně stanoveny. Proto je již ve fázi nabídky v informacích o letovém řádu uvedeno, zda jsou časy letů přibližné, což znamená, že se mohou změnit. V případě změny bude společnost TUI zákazníka neprodleně informovat.

Hluk

Ve většině zemí s teplým podnebím začíná společenský život ve městech večer a pokračuje dlouho do noci. Tehdy je atmosféra často hlučná a živá. Proto je třeba počítat s nepříjemnostmi spojenými s hlukem. V popisu nabídky se snažíme uvádět údaje o diskotékách, barech apod. v okolí hotelu.

Hammam

V mnoha hotelech v Turecku a Tunisku je v ceně pobytu zahrnut vstup do hammamu. To znamená, že si můžete užít pobyt, relaxaci a koupel v hammamu. Všechny další nabízené služby, jako jsou masáže a peelingy, jsou k dispozici za příplatek, který se platí na místě. Informace o možnosti využití hammamu naleznete v nabídce konkrétního hotelu.

Hurikány v Karibiku

V Karibiku je výskyt hurikánů v období od května do listopadu typickým atmosférickým jevem, který může ovlivnit nabídku dovolených a výletů, a je možné, že dojde i ke zpoždění letů. Silné přílivy a odlivy a měnící se povětrnostní podmínky mohou způsobit erozi pláží a dokonce jejich dočasnou částečnou nebo úplnou ztrátu. Aby se zabránilo erozi, jsou před hotely na některých úsecích pobřeží vybudovány vlnolamy. Občas se na pláži mohou objevit řasy, které brání přístupu do oceánu.

Technická zařízení

Technické vybavení hotelů v jiných zemích nemusí vždy odpovídat standardům, které znáte. Dodržujte prosím veškeré pokyny k jejich používání. V některých zemích může docházet k občasným výpadkům elektřiny nebo vody. Dlouhodobá sucha mohou mít za následek omezení používání vody.

Kategorie zařízení

Kategorie hotelů a resortů uvedené v nabídce TUI jsou označeny příslušnou kategorií v dané zemi (místní kategorie).

Tipy

V některých zemích je zvykem dávat hotelovému personálu spropitné za poskytnuté služby.

Vytápění/klimatizace

Klimatizaci nebo topení lze očekávat pouze v případě, že je to uvedeno v popisu nabídky. Pokud je v popisu uvedeno, že jsou tato zařízení provozována centrálně, provozní dobu a teplotu si určuje konkrétní hoteliér. Použití klimatizace může být spojeno s akustickým rušením. Centrálně ovládaná klimatizace nemá rozsah regulace teploty v místnosti.

Suvenýry z dovolené a ochrana ohrožených druhů

Washingtonská úmluva o ochraně ohrožených druhů (CITES) chrání ohrožené druhy před vyhynutím ze světa zvířat a rostlin tím, že zavádí restriktivní omezení nebo zcela zakazuje vývoz zvířat a rostlin z dané země. Porušení smlouvy se v Evropě trestá pokutami a v závažnějších případech i odnětím svobody.

Co byste neměli přivážet

  • orchideje a sukulenty (např. kaktusy a aloe).
  • endemické druhy rostlin souostroví Kanárských ostrovů a ostrovů ve Středozemním moři (např. euforbie, houštiny)
  • živé nebo preparované ptáky (např. sovy, plameňáky, jeřábi, papoušky).
  • kožešiny divokých koček a medvědů
  • korálové suvenýry (např. korálky), některé druhy mušlí a šneků
  • kaviár
  • výrobky ze slonoviny, rohu nosorožce atd.

Úplné informace o množstevních normách, povoleních a předmětech, které se do země nesmějí dovážet, najdete na vládních internetových stránkách nebo na stránkách pohraniční stráže.

Pláže

Většina pláží je veřejná a přístupná všem. Péče o čistotu veřejných pláží je v kompetenci místních úřadů. Vlivem větru a mořských proudů se na plážích pravidelně usazují chaluhy a řasy. Šířka pláže a hloubka vody v pobřežní zóně závisí na přílivu a odlivu.

Zpáteční cesta

Pokud jste si zakoupili standardní transfer, informace o zpáteční cestě včetně času odjezdu z hotelu na letiště najdete v aplikaci myTUI.

Jednolůžkové pokoje

Mnoho hotelů má jen několik jednolůžkových pokojů. Ty se od dvoulůžkových pokojů liší velikostí, vybavením a umístěním. Často je však možné rezervovat 2lůžkový pokoj pro 1 osobu.

Prostor v místnosti

Plocha uvedená v popisu pokoje zahrnuje celkovou užitnou plochu včetně chodby a koupelny.

Transfer z letiště

Na letišti vás přivítá zástupce TUI (polsky nebo anglicky mluvící), který vám v případě, že jste si objednali standardní transfer ukáže, kde na Vás čeká autobus. Autobus vás odveze do hotelu nebo ubytovacího zařízení, které jste si rezervovali. Během přepravy do hotelu, který jste si objednali, se může stát, že autobus bude zastavovat u několika hotelů nebo ubytovacích zařízení. Během přepravy z letiště do hotelu a z hotelu zpět na letiště a během přihlášení/odhlášení v hotelu nebude přítomen zástupce TUI. Na ty, kteří cestují soukromým transferem, bude čekat řidič, který půjde s hosty k autu, které vás odveze přímo do hotelu.

Příjezd/odjezd

Mezinárodně je úznávaný začátek pobytu v hotelu obvykle v 15:00 místního času v den příjezdu a končí v den odjezdu obvykle ve 12:00 místního času. Čas mezi koncem a začátkem hotelového pobytu, tj. mezi 12:00 a 15:00, je určen k úklidu pokoje po předchozích hostech a jeho přípravě pro nové hosty. V některých případech může být využití stravy omezeno vzhledem k aktuálním časům letů. Pokud se nebudete moci nastěhovat do svého pokoje ihned při dřívějším příjezdu, prosíme o trpělivost.

Sport

Množství sportovního vybavení, hal nebo sportovišť je obvykle dostatečné, ale vzhledem k velkému zájmu je třeba počkat na dostupnost sportovní infrastruktury.

Oblečení

Oblečení závisí na požadavcích hotelu, který jste si rezervovali. Většina hotelů požaduje, aby si pánové na večeři vzali dlouhé kalhoty. Podrobnosti naleznete v popisu konkrétního hotelového zařízení.

Catering

V popisu nabídky najdete informace o dostupných variantách stravování. Hosté, kteří obývají jeden pokoj, si mohou objednat pouze stejný typ stravování. Zvolená varianta je uvedena ve smlouvě a vyznačena na potvrzení rezervace. V ceně stravování nejsou zahrnuty nápoje, a to ani k jídlu (kromě snídaně). Nápoje v nabídce all inclusive jsou k dispozici podle popisu příslušného hotelového zařízení a rezervované nabídky. Časy podávání jídel v hotelu se mohou mírně lišit od časů uvedených v nabídce.

Ubytování

V zemích s horkým nebo tropickým podnebím, zejména v bungalovech, se nelze vyhnout vniknutí hmyzu do místností. V těchto případech vás prosíme o pochopení.

Domácí zvířata

Jestliže si přejete vzít své domácí mazlíčky na dovolenou, informujte o tom prosím prodejní místo, kde bude smlouva uzavřena. Ověříme, zda je to možné a jaké požadavky v tomto ohledu má letecká společnost a vámi vybraný hotel. I když je možné vzít s sebou domácího mazlíčka, často není povolen vstup do některých částí hotelu.

Nepovinné výlety

Nepovinné výlety zakoupené přímo u zástupce TUI / Prázdninového Experta během vaší dovolené nejsou součástí uzavřené cestovní smlouvy. Upozorňujeme vás na skutečnost, že výlety nabízené místními prodejci, kteří nejsou spojeni s TUI, se mohou výrazně lišit od standardů kvality nabízených TUI.

Chování v muslimských zemích

Při cestě na dovolenou do muslimských zemí je obzvláště důležité dodržovat zákony a zvyky dané země. Například ve Spojených arabských emirátech byste si měli být vědomi toho, že zde platí určitá omezení týkající se oblékání, výuky a konzumace alkoholu na veřejných místech, která jsou trestná.

Vratná záloha v hotelu

Některé hotely vyžadují, aby hosté zaplatili zálohu v hotovosti nebo si ji uložili na kreditní kartu jako záruku za vybavení pokoje nebo obsah minibaru. Informace o požadavcích hotelu na zaplacení zálohy/zřízení zálohy naleznete v nabídce konkrétního hotelu.

Cestování a zdraví

Před odjezdem na dovolenou doporučujeme zjistit, jak dodržovat základní hygienická pravidla v zemi, kde budete trávit dovolenou. Doporučujeme také přijmout preventivní opatření, jako je očkování.

Vánoční a silvestrovské večeře

Během vánočních večeří (24., 25. a 26. 12.) a Silvestra (31. 12. a 1. 1.) je povinné večerní oblečení (dlouhé elegantní kalhoty a košile s dlouhými rukávy pro muže, sukně/šaty zakrývající kolena pro ženy).

Pokoje

Fotografie pokojů uvedené v nabídce jsou ukázkové. Pokoje se mohou lišit od pokojů uvedených v nabídce. Ne každý pokoj v daném hotelu vypadá stejně jako pokoj prezentovaný v nabídce. Fotografie pokojů nejsou součástí nabídky.

Cestování nezletilých dětí bez obou rodičů

Nezletilé dítě, které má vlastní cestovní pas, může cestovat do zahraničí pouze s jedním z rodičů nebo pod dohledem jiné dospělé osoby. Pokud však cestuje mimo Polsko pouze s matkou nebo otcem, je ze zákona nutný souhlas druhého opatrovníka. Na druhou stranu, pokud cestuje například v péči prarodičů nebo přátel, pak musí dát souhlas matka i otec. V takovém případě se k uzavření smlouvy ve prospěch nezletilého vyžaduje písemný souhlas rodičů nebo zákonných zástupců s podpisy rodičů nebo zákonných zástupců ověřenými notářem (pokud nezletilý odjíždí bez rodiče nebo zákonného zástupce). Seznamte se prosím s předpisy v této oblasti a dodržujte požadavky pro cestování s nezletilým dítětem/dětmi.